Windows 8.1, IE 11 a FTP nejde dohromady

Máte problém s pasivními porty FTP na Windows 8.1? Čtěte dál :)

Jak už to bývá, microsoft opět něco ušil horkou jehlou a nemá se k tomu své chyby rychle opravit. Mluvím o problému s pasivními porty FTP na OS Windows 8.1.

Pokud máte stejný problém jako jsem měl já, věřte, že je to prohlížečem Internet Explorer 11. Pokud vyvíjíte webové aplikace, tak se jako většina uživatelů neobejdete bez FTP a konkrétně pasivních portů, protože pokud server nemáte v kanceláři, tak asi narazíte na zablokované porty od poskytovatele internetu. K tomu účelu skvěle slouží pasivní porty FTP, které blokované nejsou.

Po instalaci aktualizace Internet Explorer na verzi 11 vám však pasivní porty přestanou řádně fungovat. Jediné možné řešení v současné chvíli je odinstalace tohoto prohlížeče. Takže nemáte možnost kontrolovat vytvářené aplikace v prohlížeči Internet Explorer, což může být dosti nevyhodné, protože uživatelů IE je pořád moc.

Takže pěkně efektivně odebrat přes ovládací panely - rozšíření systému a můžete zase vesele používat FTP. Microsoft vždy potěší. Tato chyba je známá od okamžiku vydání IE 11 a microsoft ji doposud neopravil, čímž svému prohlížeči udělil další ránu a měl by ho ze systému raději odebrat.

Tato problematika se rozebírá na spoustě zahraničních fór. Já jsem například musel potřebné informace načerpat zde. Microsoft fórum hrdě mlčí nebo mlží.

Autor: