Rybářský ples v Albrechticích zase táhne

Krátce o náladě a chuti po rybářském plesu v Albrechticích nad Orlicí.

Jak to tak vypadá, tak lidé zase začínají chodit na plesy. Nejen starší generace, ale hlavně mladí lidé vyrážejí na plesy. Je pouze otázkou, zda lidé začali chodit na plesy, protože si uvědomili že lépe v tomto státě už nebude, tak aby si mohli také něco užít, nebo zda se celkově vrátila plesová nálada.

Na letošním rybářském plese byla za několik posledních let doslova nevídaná účast. Bývaly doby, kdy na tento ples chodívalo okolo 250 a více lidí, ale to je pohled tak 10 let zpátky. Před dvěma roky byla účast na plese okolo sta lidí a už bylo zvažováno, že další plesy pro nezájem nebudou. Nicméně tomu byla dána ještě šance a vloni byla účast 150 lidí a letod dokonce 220 lidí. Musím říct, že je to krásné číslo a nezbývá než doufat, že v příštím roce přijde lidí ještě více a dostaneme se na dávný průměr 250 navštěvníků plesu.

V letošním roce bylo na plese v tombole 323 cen a to je také o 90 více než v loňském roce. Sponzoři vcelku dobře slyší na vysokou účast a přidávají více věci do tomboly. Doufejme, že stát nevyvede zase nějakou kulišárnu, která by donutila sponzory zrušit nebo omezit účast na plese.

Na letošním plese stejně jako na všech v poslední době nedošlo k žádnému krvavému konfliktu mezi pány a ples bych tedy hodnotil jako úspěšný.

Stránky rybářů, kde jsou fotografie a video z akce rybari-tyniste.cz.

Autor: