Pavilon Soči v Praze - marnivost sama

Myslím, že těch 80 miliónů by šlo využít lépe. Pokud máte zájem si přečíst, co si o tom myslím, tak čtěte článek dál.

Jak jsem o sobě napsal, sporty nemám rád ani pasivně. Nicméně olympiáda je mezinárovní záležitost, kterou uznávám a olympijská charta hovoří o právu provozovat sport zcela jednoznačně.

Možná už někdo zahlédl můj příspěvek na twittru ohledně přispívání na sport. Je krásné a já se nebráním tomu, když někdo ze své kapsy drobně přispěje na sport. Zejména v tomto směru podporuji klubové příspěvky, alias chceš být členem, tak přispěj, je s tím administrativa a čas jsou peníze.
Na druhou stranu velkopodporovatelé, majitelé a velcí sponzoři například fotbalu už patří do druhé skupiny. Ti už nedělají sport pro zábavu a protože je právem každého člověka sportovat, ale jen a pouze pro peníze, které jim z toho tečou nazpět. Když vezmu fotbal, tak se všichní brání kamerám, jako jsou v hokeji nebo na tenise a to jen proto, že by tím skončilo uplácení rozhodčích. Není to k poblití?

Nyní tedy o pavilonu, který vyrostl v Praze pouze za účelem zimní olympiády v Soči. Dle mého skromného názoru, postavit za 80 miliónů atrakci na 17 dní je rozhazování peněz daňových poplatníků. Ano čtete tento článek správně, tento areál přijde za 17 dní zbourat. Jak sdělil jeden radní novinkam.cz, k tomtuto pavilonu se přistupuje jako k zájezdnímu cirkusu, který nepotřebuje stavební povolení a po skončení se zase sbalí a odveze. Je trošku drsné, že atrakce bude stát pouze těch 17 dní. Když by část postavené areálu zůstala, a mohla být využívána nadále veřejností, tak už těch 80 miliónů nebylo vyhozených úplně zbytečně, ale to není tento případ.

Jelikož k rozumnému utracení peněz v tomto případě nedochází, říkám si, že by těch 80M mohlo být využito opravdu lépe, účelněji, a přestože nemám rád sport, tak mohli být dány na sport. Je spousta sportů, které se ještě hrají fair-play a kde už se všechno hlídá tak, že se ani podvádět nedá. To by byla dle mně mnohem lepší investice.

Autor: