Noche de Cigar y Ron v Praze

Zúčastnil jsem se tohoto společenského večera a došel jsem k závěru, že být pozván na takové akce je čest.

Měl jsem tu čest, že jsem byl pozván na tento společenský večer, který byl pořádán velvyslanectvím Dominikánské republiky, národním turistickým úřadem Dominikánské republiky a asociací výrobců dominikánských doutníků PROCIGAR.

Jako první promluvil jeho excelence Alejandro César Augusto González Pons, který nás na tomto večeru uvítal. Dále hovořil Hendrik Kelner, prezident asociace PROCIGAR a na závěr Leila Boasier Budecker, ředitelka Národního turistického úřadu pro střední a východní Evropu, která svá slova zvládla krásně přednést v češtině. Akce se také osobně účastnil majitel firmy La Flor Dominicana, pan Litto Gomez.

balení doutníků
foto: TTG

Na tomto společenském večeru jsem měl možnost prohlédnout si výrobu doutníků, tedy jaká je potřeba zručnost k tomu, aby se doutník stal tím pravým zážitkem. Logickou součástí byla i možnost degustovat doutníky a jak název napovídá, tak zde byla i ochutnávka rumů Barceló, Metuzalem, Bermudez, Siboney a Brugal. Přičemž nejvíce mi chutnal Brugal a na druhém místě byl Barceló.

O zábavu se starali živí maskoti Diablos Cojuelos, tanečníci z Dominikánské republiky a jazzová kapela Jazz Police.

 
Autor: