Mr. Baker v Hradci Králové

Krátce a výstižně o zaměstnancích a jejich chování k zákazníkům v tomto krámě na nádraží v Hradci Králové.

Jedna z mála věcí, která mě dokáže vytočit, je zneužívání situace, ke které dochází na nádraží. Každý zažil situaci, že spěchá do vlaku, ale má před sebou dlouhou cestu a žaludek se už hlásí. Ve vestibulu je pekařství, kde ví že něco v rychlosti koupí a vyrazí tam.

Přestože jsem byl vždy v tomto pekařství spokojen a nedal jsem na něj dopustit, tak nyní už spokojen nejsem. Můžou za to zaměstnanci. Já chápu, že jim za den projde krámem spousta lidí, ale co předvedli ve středu, to nemá s obchodní činností pranic společného.

Spěchám na vlak, jede mi za 5 min z druhého nástupiště. To je v pohodě, dojdu tam za 40s pohodlnou chůzí. Stavím se v pekařství, protože mám hlad. Vybírám očima co mi padne do oka a zároveň spěchám, přicházím na řadu za 30s - slušný čas. Vybral jsem si čokoládovou rolku s obrovskou cedulí 16Kč. Není to nejlevnější, ale podle vzhledu to bude dobré. Paní to nakliká a protože to nemám přesně dávám ji 20Kč. Paní řekla děkuji, v pořádku a zavřela kasu (20s). Odpověděl jsem že to není v pořádku, že rolka je za 16Kč. Dala storno a začíná hledat jiný výrobek, asi se uklikla. (45s) Za mnou se začíná tvořit dlouhá fronta stejně netrpělivých zákazníků jako jsem já. Přichází na pomoc kolegyně, která s ní kouká do obrazovky. (45s) Poté kolegyně prohlásí rolka je prostě podle počítače za 20Kč a nic s tím nenadělám. Na to ji vracím, že má ceduli 16Kč a platí cena vystavená pro zákazníka, nikoliv co tvrdí počítač. Paní na mě vidí že spěchám a odbývá mě jak jen to jde. (75s).

Jelikož spěchám a nechce se mi čekat na další vlak, odcházím z krámku o 4Kč okradenější a se slovy že se jedná o klamání zákazníka. Jelikož ale vím, že poslat tam ČOI by bylo úplně k ničemu, tak jim raději napíši recenzi na internet.

Autor: