Úsvit vrací po volbách dary - to je pecka

Dnes se stalo něco, v co bych ani nevěřil.

logo úsvit přímé demokracieS dnešním krásným dnem snášela se na mě samá překvapení. Poslední, které mě potkalo, bylo dnes v 19:10, kdy se mi na účtě objevil zpátky příspěvek na kampaň, který jsem věnoval úsvitu přímé demokracie na transparentní účet před volbami. Je to jedna z věcí, která mě nesmírně těší a jsem rád, že se úsvit dostal do poslanecké sněmovny, i když je tam pro stálé a staré politické strany jako osina v zadku.

S ohledem na to, že strany vybírají od svých členů příspěvky a ty větší ještě sklízejí peníze ve volbách a pak na své voliče a členy s prominutím serou, je přístup hnutí úsvit přímé demokracie nadmíru potěšující. Domívám se, že kdyby všechny strany vrátily peníze po volbách, které získali na kampaň od běžných lidí, poté co zinkasují státní pokladnu, zase lidem, tak by se nám všem žilo výrazně lépe.

Je málo lidí, kteří si uvědomují, jak to v tomto státě chodí. Volby totiž nejsou jen peníze, které se musí zaplatit volebním komisím, přípravám papírů a spoustě dalších věcí, ale zejména při rozdělování peněz po volbách. To jsou teprve finanční petardy. Když by dala například vítězná ČSSD aspoň polovinu výdělku na nějakou veřejně prospěšnou věc a zúžila si financování dalších kampaní, věřte že by to lidi o hodně víc potěšilo, než pohled na oranžové rauty.

Nevím, jak jsou na tom ostatní lidé, kteří přispěli Úsvitu přímé demokracie Tomia Okamury, ale mě vrácená částka nadmíru potěšila. Nevím, zda to byla náhoda, omyl či záměr, že se mi vrátila, ale předpokládám, že to byl záměr a nejsem jediný, kdo byl potěšen, ať dnes, zítra či jiný krásný den.

Stránky Hnutí přímé demokracie Tomia Okamury, kde si můžete o hnutí a jeho myšlence přečíst více.

Autor: