Káva - tip na zastávku v pražírně

Každému člověku bude káva chutnat jinak. Někomu vůbec, jinému více...

káva, kávová zrnaV dnešní době lidé nemají moc času na to, aby si užívali chvíle klidu a vychutnali si dobrou kávu. Mnoho lidé ani neví, jak se taková káva připravuje a je to pro ně jen prášek ve sklenici, který se buď rozpustí, nebo tam zůstane.

Jak jsem zmínil v úvodu, někomu káva chutná, jinému ne. Je však otázkou, zda těm, kterým nechutná, nezkazilo dojem špatné podání (ne)kvalitní kávy. Upřímně, kdyby mi někdo dal namletý standard, tak už bych asi kávu také nevzal do huby. V případě kávy, není vhodné šetřit. Je lepší dát si čerstvou kávu z lokální pražírny, kde vás porce vyjde na 3-4 Kč a máte z toho dobrý požitek, než jihlavanka za 1,5-2 Kč. Ten rozdíl je velice znatelný.

Abyste mohli doplnit své vzdělání v oblasti kávy (od vypěstováni až po zalití vodou), doporučuji navštívit nějakou místní pražírnu kávy. Pokud o žádné ve své lokalitě nevíte a chystáte se na výlet, kdy pojedete kolem Borohrádku na trase Hradec - Brno (odbočka Holice) nebo Hradec - Šumperk (odbočka Čestice), tak se neváhejte zastavit v pražírně kávy u pana Frolíka v Borohrádku. Kromě neděle má otevřeno každý den a při návštěvě a vychutnávání si čerstvě upražené a namleté kávy, se nemusíte bát zeptat, jak se to vlastně celé dělá.

Těm, kteří kávu pijí doporučuji ochutnat, ti kteří mají špatný dojem z kávy z výše uvedeného důvodu, taktéž doporučuji ochutnat. Toho kdo nepije kávu vůbec, protože nemůže, přesvědčovat nebudu. :-) Já osobně si nechávám pražit u pana Frolíka výhradně plantážní kávy, protože mi chutnají nejvíce.

Stránky pražírny Frolíkova Káva

Autor: